Spin-off: Kwiat w ciemnościPewnego ciepłego wakacyjnego dnia Albus Severus Potter wybiera się na spacer po mugolskim Londynie, nie mając niczego innego do roboty. Kiedy wstępuje do baru na piwo, zupełnie nie spodziewa się, że ta jedna decyzja całkiem odmieni jego życie.

Opowiadanko jest krótkie, zaledwie kilkanaście stron, ale za to podzieliłam je na pięć rozdziałów. Każdy z nich symbolizuje kolejny etap przemiany Albusa; uznałam, że tak będzie najprzejrzyściej. Chciałam tu trochę wyjaśnić, jak Albus się czuł i co doprowadziło go do tego, że stał się złośliwą, cholerną swatką. Cóż, nikt nie powiedział, że był pewny siebie od samego początku!

Magia nie gra tu głównej roli. Żadna ze scen nie dzieje się w Hogwarcie. Wszystko skupia się na mugolskiej części Londynu, wspominam o alkoholu, w jednej z części pojawi się również nieco ostrzejsza (jak na mnie) scena, ale seksu nie będzie. Powiedziałabym, że opko 15/16+. Jeśli komuś to nie odpowiada, nie musi czytać i może zajrzeć do głównej historii.

Opko nie jest bezpośrednio związane z Tańcem i można je czytać bez znajomości głównej historii, jednakże czytelnicy będący na bieżąco na pewno odkryją w nim pewne aluzje. 

Publikacja: w każdy czwartek między rozdziałami Tańca; części jest mało, więc w czerwcu pojawi się ostatnia.

Z dedykacją dla Lithine!

I
V

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czarodzieje